Google Maps e Firma ( Web Sitesi ) Ekleme

İstanbul Web Tasarım - Bilgi Merkezi - Google Maps e Firma ( Web Sitesi ) Ekleme

Jun 10th 2019 by Yusuf Alper

Google Maps e Firma ( Web Sitesi ) Ekleme

Teknoloji hayatımıza girmeye devam ediyor akıllı telefonlarda bile artık google maps navigasyon gibi hizmetleri kullanmakta artık usta olduk.Soran bağdadı aşmış sormayan düz yolda şaşmış denirdi artık kimse sormuyor,tak açıyor telefonu pat yazıyor aradığı yeri navigasyondan takip ede ede ulaşmak istediği yere gidiyor.Peki bu kadar hayatımıza işlemiş bu adar pratik bir çözümde firmanız neden yer almasın.Bu makalemizde Google Maps e nasıl firmanızı ekleyebileceğinizden bahsedeceğiz.
İlk olarak Google maps ve google un diğer avantajları için bir adet google hesabınızın olması gerekiyor bu hesabınızı gmail.com üzerinden açabilirsiniz.Bu makalemizde gmail de hesap nasıl açılır değil google haritalara firmanızı nasıl ekleyeceğinizi öğreteceğimiz için bu kısmı geçiyoruz.
Bundan Sonraki işlemler sırası ile şu şekilde olacaktır;
Google Maps kayıt işlemini gerçekleştirmek için web browserimiza https://www.google.com/local/business/add yazıyoruz ve Gmail hesabımızla giriş yapıyoruz.
“List your business” sekmesine tıklıyoruz.
Country (Ülke) ve Phone Number (Telefon Nuraması) alanlarını doğru şekilde dolduruyoruz. Find Bussiness Information butonuna tıklıyoruz işletmeniz google maps e kayıtlı değilse karşımıza kayıt formu açılacaktır.
Karşımıza çıkan formu eksiksiz ve doğru bir şekilde dolduruyoruz özelliklede telefon numarası kısmı çok önemli.
Submit butonuna tıklayın. Telefonunuza bir arama gelecek ve size PIN numarası verilecektir. PIN Numaranızı ilgili yere giriyoruz.

Pin Numarasını girdikten sonra kaydımız oluşturulmuş ve bekleme durumunda olacaktır.Google tarafından yapılıcak olan inceleme sonunda kaydınız bir iki gün içerisinde aktifleşecektir.

Google Maps bu hizmeti ücretsiz vermektedir.

Oluşturduğunuz firmanıza ait haritanın web sitenize koymak isterseniz, web sayfasındaki Bağlantı linkine tıkladıktan sonra açılan pencerede “Web sitesine katıştırmak için HTML’yi yapıştırın” bölümündeki kodu kendi web sitenize yapıştırarak haritanın internet sitenizde görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

İstanbul Web Tasarım olarak müşterilerimizin sitelerine google map hizmetini ücretsiz olarak ekliyoruz…

Bu Yazıyı Paylaş !